TURYSTYKA  I  ZABYTKI

           Na terenie gminy jest kilkanaście prywatnych stawów, zasobnych w karpie, karasie, liny i szczupaki. Największą atrakcją turystyczną Skierbieszowa jest Jarmark Św. Kiliana, którego początki sięgają XVI wieku. Patronem Jarmarku jest święty Biskup Kilian.

            Kiedyś na Jarmark przyjeżdżali głównie handlarze ze zwierzętami i płodami rolnymi. Dzisiejszy Kilian to impreza kulturalno – rozrywkowa, gdzie można kupić zarówno wyroby z wikliny, gobeliny, sita, rzeźby, kompozycje z kwiatów i skóry, serwety, jak też i oleje ekologiczne, czy wyroby z gliny. Tradycyjnie w trzy letnie dni lipca swoją ofertę handlową wystawia ponad 200 kupców i rzemieślników. Towarzyszą temu występy zespołów artystycznych i folklorystycznych.

Jarmark Św. Kiliana

          

     Najcenniejszym zabytkiem Skierbieszowa jest kościół pw. Wniebowzięcia NMP i św. Dominika pochodzący z 1610 roku, w 1942 roku zamieniony przez okupanta niemieckiego na magazyn zboża. Po II wojnie światowej przywrócono jego pierwotną funkcję.  Z zachowanych na terenie gminy parków podworskich najciekawszy znajduje się  w Hajownikach, z połowy XIX wieku z pomnikowymi drzewami. W  Łaziskach zachował się murowany dwór rodziny Świdzińskich z 1918 roku, otoczony parkiem, kościół parafialny ( dawna cerkiew) z cegły, z 1910 roku oraz murowana kaplica św. Teresy od Dzieciątka Jezus budowana w latach 1932-1934. W Kalinówce zachował się murowany dwór z końca XIX wieku oraz pozostałości parku. W latach 1880 – 1883 w Kalinówce zbudowano murowaną cerkiew unicką, która obecnie jest kościołem rzymskokatolickim p.w. Świętego Krzyża. Jednym z ważniejszych zdarzeń w tej parafii była wizyta biskupa lubelskiego Stefana Wyszyńskiego, która miała miejsce 21 maja 1948 roku.